Moti – E mërkurë, 24 janar 2018

schedule13:37 - 24 Janar, 2018

schedule 13:37 - 24 Janar, 2018

Sipas MeteoAlb: Moti dominohet nga kthjellimet në të gjithë territorin, përjashtuar ekstremin Verior ku do të ketë vranësira lokale.

Pasditja dhe në vijim mbeten nën ndikimin e moti të kthjellët dhe të ftohtë në gjithë Shqipërinë; kushte që vijojnë edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit mbeten konstnate në zonat Perëndimore por ulen sërisht me 1 – 2°C në mëngjes në zonat Lindore NDERSA rritje me 2°C sjellin orët e mesditës.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 33 km/h nga drejtimi Verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 – 3 ballë./abcnews.al