Moti – E mërkurë, 18 prill 2018

schedule17:50 - 18 Prill, 2018

schedule 17:50 - 18 Prill, 2018

Sipas MeteoAlb: Paraditja mbetet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke sjellë shira të pakët në Veri, por mesdita deri në mbrëmje fuqizon vranësirat duke sjellë rrebeshe të përkohshme shiu në zonat Qendrore dhe Jugore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në mëngjes dhe mesditë si pasojë e prezencës së vranëirave dhe shirave.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al