Moti – E martë, 30 janar 2018

schedule13:52 - 30 Janar, 2018

schedule 13:52 - 30 Janar, 2018

Sipas MeteoAlb: Territori vijon në kushtet e kthjellimeve deri në mesditë kur vranësira lokale shfaqen në Qendër dhe Jugperëndim të vendit.

Pasditja mbetet me kthjellime thuajse në të gjithë territorin duke përjashtuar ekstremin Jugperëndimor dhe Verior të Shqipërisë, ku do ketë vranësira të përkohshme.

Temperaturat e ajrit kanë qëndruar thuajse konstnate gjatë mëngjesit por një rënie prej 1 – 2°C do të sjellë mesdita, më e ndjeshme në Lindje.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim deri 2 ballë./abcnews.al