Moti – E martë, 25 Dhjetor 2018

schedule23:35 - 25 Dhjetor, 2018

schedule 23:35 - 25 Dhjetor, 2018

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës mbetet me vranësira të dendura, kryesisht në rajonin verior – veriperëndimor duke rrezikuar reshje të dobëta shiu e dëbore.

Mesdita dhe pasditja sjellin permiresim te kushteve atmosferike duke zhvendosur reshjet ne ekstremin juglindore dhe për pasojë i gjithë vendi mbetet me kthjellime dhe vranësirave të shpeshta.

Temperaturat e ajrit do te ulen në te dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga -4 në 14°C. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi juglindor duke krijuar në det dallgëzim deri në 3 ballë./abcnews.al