Moti –  E martë, 23 janar 2018

schedule12:31 - 23 Janar, 2018

schedule 12:31 - 23 Janar, 2018

Sipas MeteoAlb: Që në orët e para të ditës moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin.

Pas mesditës vranësirat largohen gradualisht drejt ekstremit Verior dhe zonave Lindore duke gjeneruar reshje të pakta e të izoluara dëbore.

Temperaturat e ajrit kanë shënuar një rënie me 2°C gjatë mëngjesit rritje e lehtë që vijon edhe gjatë mesditës.


Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi kryesisht Verior ndërsa në det do të vijojë dallgëzimi 2 ballë./abcnews.al