Moti – E martë, 1 maj 2018

schedule19:40 - 1 Maj, 2018

schedule 19:40 - 1 Maj, 2018

Sipas MeteoAlb: Kanë vijuar kthjellime e vranësira kalimtare në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pasditja fuqizon vranësirat kryesisht në Veri dhe zonat Juglindore ku priten edhe shira afatshkurtër.

Temperaturat e ajrit kanë vijuar thuajse konstante në mëngjes, por një rritje të lehtë ka shënuar mesdita duke shënuar mbi 30°C.

Era ka fryrë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 26 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det ka vijuar dallgëzimi 1 – 2 ballë. /abcnews.al