Moti – E hënë, 29 janar 2018

schedule13:39 - 29 Janar, 2018

schedule 13:39 - 29 Janar, 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet dominojnë pjesën më të madhe të vendit deri në mesditë kur vranësira kalimtare shfaqen në zonat Veriore.

Pasditja sjell shtim të vranësirave në Veri – Verilindje dhe pjesërisht në Qendër ndërsa Jugu dhe pjesa më e madhe e zoanev Qendrore, do të vijojnë kryesisht me kthjellime.

Temperaturat e ajrit janë rritur lehtë gjatë mëngjesit rritje që vijon graduale edhe në orët e mesditës kur pritet maksimumi MBI 16°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 27 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al