Moti – E hënë, 18 Shkurt 2019

schedule16:25 - 18 Shkurt, 2019

schedule 16:25 - 18 Shkurt, 2019

Sipas MeteoAlb: Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme për pasojë: moti i kthjellët dhe vranësirave kalimtare dominojnwnë të gjithë territorin, më

të dukshme vranësirat paraqiten në ekstremin verior dhe zonat lindore. Pasditja dhe nata do të mbeten me mot të kthjellët dhe vranësira të herë pasherëshme.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërisht në të dy vlerat ekstremale duke luhatur vlerat ditore nga -2 °C mëngjesi në zonat malore deri në 18 °C mesdita në bregdet.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor duke gjeneruar brigjet detare dallgëzim të ulët. /abcnews.al

https://youtu.be/r5i00t9FQUA