Moti – E enjte, 31 Tetor 2019

schedule08:26 - 31 Tetor, 2019

schedule 08:26 - 31 Tetor, 2019

Sipas MeteoAlb, orët e para të ditës Paraqiten më vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal, ku më të dukshme do të jenë në zonat jugore dhe qendrore.

Pasditja dhe orët e mbrëmjes dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në veri dhe qendër, por në rajonin jugor mbeten prezent vranësirat e dendura dhe reshje lokale.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë konstante në mëngjes, por do të pësojnë ulje në mesditë duke luhatur nga 3°C deri në 23°C. Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriore duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al