Moti – E hënë, 11 Qershor 2018

schedule12:58 - 11 Qershor, 2018

schedule 12:58 - 11 Qershor, 2018

Sipas MeteoAlb, paraditja vijon me kryesisht e kthjellët, por pas mesditës, vranësirat shtohen gradualisht në territor; më të dednura në ekstremin verior dhe zonat lindore, ku priten rrebeshe të shkurtra shiu.

Orët e vona të pasdites dhe mbrëmja mbeten në kushtet e kthjellimeve me vranësira të herë pas hershme në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit rriten mesatarisht 2°C duke variuar nga 13 më e ulëta në Juglindje deri 33°C gjatë mesditës në Ultësirën Perëndimore.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare gjatë mesditës, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim të ulët./abcnews.al