Moti – E enjte, 10 Janar 2019

schedule23:08 - 10 Janar, 2019

schedule 23:08 - 10 Janar, 2019

Sipas MeteoAlb: vijon moti me vranësira të dendura dhe reshje shiu e dëbore gjatë paradites në të gjithë Shqipërinë, më të dendura paraqiten në zonat qendrore dhe jugore. Pasditja dhe nata do të mbeten me alternime kthjellimesh dhe vranësira në të gjithë territorin duke gjeneruar edhe reshje.

Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes, por mbeten konstante në  mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -5°C në 13°C. Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë./abcnews.al