Monza dorëzon ofertën zyrtare për sulmuesin e Napolit

schedule15:03 - 9 Gusht, 2022

schedule 15:03 - 9 Gusht, 2022

Monza është e vendosur për të krijuar një ekip kompakt dhe një ekip i cili mund të mbijetojë në Serie A.

Sipas “Tuttomercato”, Monza ka bërë ofertën zyrtare për Andrea Petagna. Një huazim prej 2,5 milionë euro me detyrim blerjeje për 16 milionë euro.

Ghithashtu Galliani po punon për të afruar në fund të merkatos dhe yllin argjentinas, Mauro Icardi./ h.ll/abcnews.al