Miqësoret e Tiranës, zbulohet një nga kundërshtarët e bardhebluve

schedule23:21 - 29 Dhjetor, 2019

schedule 23:21 - 29 Dhjetor, 2019

Zbulohet kundërshtari me të cilin Tirana do të luajë sfidën e parë miqësore në Turqi. Kryeqytetasut do të drejtohen nga Egbo, pasi këtij të fundit i është besuar pankina e bardhebluve për pjesën e mbetur të sezonit.

Në tokën turke pritet të zhvillohen edhe disa ndeshje miqësore dhe rivali i parë është zbuluar. Bëhet fjalë për Korona Kielce, ekip që luan në kampionatin polak të futbollit.

Kjo miqësore, do të zhvillohet më datë 15 janar. Korona ndodhet në vendin e 14-të në renditje në kampionatin polak dhe do të jetë testi i parë për të besuarit e Egbo./abcnews.al