Meta: Nuk e kam për turp që jam burri i Monikës

schedule15:00 - 27 Qershor, 2019

schedule 15:00 - 27 Qershor, 2019

Në fjalën e tij në konferencën për shtyp kreu i shtetit i është përgjigjur kryeministrit Rama se axhenda e tij është ajo e Presidentit të Republikës dhe se ai është në gjendje të bëjë dallimin mes Republikës dhe Monikës. Meta tha se nuk e ka për turp që është burri i Monikës, atë e gjeti në partinë që sot drejton Rama.

“Nuk e kam për turp që jam burri i Monikës e kam gjetur në partinë që drejton sot Rama, por ai e di më mirë se kushdo që unë në të gjitha detyrat di të ndaj anën personale, shoqërore e familjare me atë shtetërore e institucionale. Për mua është tjetër gjë Monika dhe tjetër gjë Republika. Në këtë detyrë që kam axhenda ime është e Presidentit të Republikës si vend anëtar i NATO-s”.

Kreu i shtetit theksoi se për mua nuk ka më të rëndësishme sesa paqja, e ardhmja e Shqipërisë si një vend që do drejtojë OSBE vitin që vjen.  /abcnews.al