“Mendova se Benzema dhe Mbappe kishin një marrëdhënie të mirë”

schedule12:35 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 12:35 - 1 Dhjetor, 2022

Skuadra franceze është tashmë në fazën e 1/16, edhe pse jo pa polemika. Pas dy fitoreve kundër Australisë dhe Danimarkës, Deschamps zbriti në fushë ekipin B kundër Tunizisë dhe ata u mposhtën.

Rezultati sportiv ishte shqetësues edhe pse pa pasoja. Edhe kështu, ka një tjetër temë që fluturon mbi përqendrimin francez dhe gjithashtu Federatën dhe është rikthimi i mundshëm i Benzemas.

Anton Meana, një gazetar nga Cadena SER, shpjegoi për El Larguero se një rikthim i mundshëm i Karim Benzema në Katar nuk do t’i kënaqte tifozët francezë.

“Isha i befasuar nga mungesa e dashurisë për fituesin aktual të Topit të Artë”, thotë Meana.

Informacionet e Meanës tregojnë se ka diçka tjetër përtej futbollit.

Për Alemany, mungesa e motivimit për rikthim nuk mund të shpjegohet dhe e vë fokusin te marrëdhënia Benzema-Mbappe. Nga sa kisha parë mendoja se marrëdhënia ishte e mirë mes Benzemës dhe Mbappes, kjo më befason jo pak”. /G.D abcnews.al/