Mema: Turp të pësosh këto gola, nuk është çështje trajneri!

schedule15:18 - 23 Tetor, 2019

schedule 15:18 - 23 Tetor, 2019

Tirana dështoi në Laç. Bardheblutë u mundën 3-1 nga Bylisi kryesues dhe zhvilluan një ndeshje jo të mirë. Ardian Mema analizon humbjen në transfertë dhe tregon se çfarë nuk shkoi në ekipin e tij në prononcimin e dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport.

DISFATA – “Nuk do thosha se ishte humbje e merituar. Problemet i patëm të mbrojtësit. Përgatitesh dhe e pëson për një mungesë qëndrimi. Ia dhuruam ne, nuk është se po na sulmonin me forca të shumta. Ata luanin fort për topin e parë dhe të dytë. Më vjen keq, të tre golat i kemi dhuruar. Ato momente duhet përqendrim, është turp t’i pësosh. Nuk di si t’ia vë emrin”.

“Zgjedhjet e bëra? Nuk është ai problemi. Të pësosh gol në goditje standarde pa lëvizur njeri, s’ka lidhje me trajnerin. Kushdo të jetë, këtyre golave nuk ka çfarë u bën. Të pësosh gola për mungesë përqendrimi nuk di ç’të them”.

SITUATA – “Sikur të merrja edhe lojtarë akoma më të mirë, nëse veprohet si sot, apo si më parë, do mundesh. Nuk është çështje menaxhimi të keq. Them se e kemi bërë mirë. Nuk jemi shkëputur nga kreu, kampionati është i gjatë. Tirana ka sulm të mirë, nuk do vuajë. Problemi është mungesa e përqendrimit”.

PROBLEMI – “Tirana nuk ka pasur shpirtin e vet të garës. Këtu bie dakord me ju. Nuk kam më asgjë tjetër për të thenë”, u shpreh Mema. /abcnews.al