Megaoperacioni i SPAK, Rama: Shembull i fuqizimit të organeve ligjzbatuese dhe vendosmëri për goditjen e krimit

schedule15:15 - 19 Maj, 2022

schedule 15:15 - 19 Maj, 2022

Ditën e sotme, 19 maj, SPAK ka ndërmarrë një megaoperacion për arrestimin e “kokave” të bandave kriminale në vend.

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në Twitter, e shikon këtë operacion si shembull të fuqizimit të organeve ligjzabuese dhe vendosmërisë së madhe për të goditur krimin.

Rama: Operacioni i sotëm i SPAKUT dhe Policisë së Shtetit është shembulli më kuptimplotë i fuqizimit të organeve ligjzbatuese dhe vendosmërisë së madhe për ta goditur krimin e organizuar me të gjithë forcën e ligjit! Respekt për këtë shembull kaq domethënës. Mbështetje deri në fund!