Mediat sociale “një bekim dhe një mallkim” për Little Mix

schedule10:02 - 22 Shtator, 2020

schedule 10:02 - 22 Shtator, 2020

Anëtarja e grupit Little Mix, Perrie Edwards dëshiron që media sociale “të mos kishin ekzistuar kurrë”. Në një intervistë për BBC, 27-vjeçarja zbuloi se përjeton një ndjenjë faji nëse nuk i mban të azhurnuar fansat me atë që ndodh në grupin e tyre.

Ndihem fajtore kur nuk postoj sa duhet. Ndihem keq për fansat tanë që duan të na shohin duke postuar. Po përpiqem të gjej një ekuilibër.“, tha artistja.

Little Mix: The Search: When new talent show starts on BBC One, who the  host is and how it works

Ndërkohë, anëtarja Jade Thirlwall i përshkroi mediat sociale si “një bekim dhe një mallkim” për grupin dhe zbuloi se i ka vendosur qëllim vetes të mos e kontrollojë telefonin e saj kur të zgjohet.

Në të vërtetë është mirë, sepse atëherë nuk jeni të fiksuar pas tij. Mediat sociale janë një bekim dhe një mallkim. Për ne është një platformë kaq e madhe dhe jashtëzakonisht e dobishme“. xh.d/abcnews.al