Mediat ndërkombëtare për dezertimin e 4 oficerëve shqiptarë

schedule12:42 - 17 Nëntor, 2017

schedule 12:42 - 17 Nëntor, 2017

Mediat ndërkombëtare kanë pasqyruar lajmin e dezertimit të katër komandove shqiptarë që ndodheshin për një trajnim në Britaninë e Madhe. Daily Mail dhe Associated Pres shkruajnë se ministria shqiptare e mbrojtjes ka ngritur akuza për lkatër oficerët të cilët nuk janë rikthyer më në Shqipëri pas përfundimit të detyrës së tyre jashtë vendit. Autoritetet shqiptare deklaruan se hetimet kanë nisur prej javësh. Komandot ishin pjesë e një grupi me personel ushtarak që merrnin pjesë në një mision trajnimi në Britaninë e Madhe./abcnews.al