Me yllin e Laçit e kanë mbyllur, klubi polak tenton edhe Taulant Seferin

schedule10:21 - 9 Qershor, 2022

schedule 10:21 - 9 Qershor, 2022

Widzew Lodz, klubi i elitës në Poloni, ka hedhur sytë nga Abissnet Superiore. Mediat në Poloni shkruajnë se ata duan të afrojnë Taulant Seferin në skuadër.

Sulmuesi, autor i 19 golave, ka oferta të shumta, por nuk është e lehtë të bindet Tirana që e ka në kontratë dhe nga ana tjetër nëse e shet duhet të derdhë 30% të shumës te zviceranët e Young Boys.

Në Poloni e konsiderojnë të vështirë këtë lëvizje dhe nga ana tjetër zbulojnë se drejt Widzew Lodz do të transferohet Julian Shehu, mesfushori i cili ka spikatur te Laçit.

Për të gjithashtu ka pasur shumë opsione dhe duket se ka zgjedhur të transferohet në Poloni, siç bënë vjet lojtarë si Ernest Muçi dhe Jurgen Çelhaka. / abcnews.al