Me thikë në dorë në bankë/ Grabitësi kërcënoi punonjësit

schedule11:45 - 13 Prill, 2018

schedule 11:45 - 13 Prill, 2018

Tentoi të grabisë  bankën, por u arrestua në flagrancë nga policia. Ngjarja ndodhi rreth orës 11:10 në afërsi  të stacionit të trenit në Durrës. I riu i indentifikuar si Kreshnik M. është futur në ambjentet e një banke të nivelin të dytë i armatosur me thikë.

Ai ka kërcënuar punonjësit e arkës për t’i dhënë paratë. Por policia u njoftua në kohë dhe të riut iu vunë prangat brenda ambjenteve. Nuk dihet ende nëse ky person ka probleme mendore, por sipas të dhënave të para ai njihej si bixhozxhi. /abcnews.al