Me 17 kg kokainë, arrestohet shqiptari në Itali, sekuestrohen 72 mijë euro

schedule23:28 - 26 Janar, 2022

schedule 23:28 - 26 Janar, 2022

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Itali pasi u kap me 17 kg kokainë. Hetimi kishte nisur prej gati një viti ku ishin vënë nën vëzhgim disa persona të dyshuar se ishin të përfshirë në trafik droge.

Ditën e djeshme policia ka vënë në pranga shqiptarin. Ndërkohë që gjatë kontrollit në banesa u gjetën 12 mijë euro.

Ndërsa në garazh policia gjeti 60 mijë euro. Mediat bëjnë me dije se nëse droga e kapur do të shitej në treg do kapte vlerën e 300 mijë euro.

Në makinën e shqiptarit dhe bashkëpunëtorit të tij ishte përshtatur një vend për fshehjen e lëndës narkotike në rast kontrolli. /abcnews.al