Mbyllet pjesa e parë, Partizani dhe Laçi në avantazh, Musta dhe Mazrekaj nuk falin

schedule14:39 - 7 Nëntor, 2021

schedule 14:39 - 7 Nëntor, 2021

Sapo janë mbyllur edhe pjesët e para të dy sfidave të sotme në “Abissnet Superiore”. Partizani dhe Laçi kanë arritur të kalojnë në avantazh kundër Kastriotit dhe Teutës.

Emiliano Musta arriti të dërgonte topin në rrjetë nga një goditje dënimi, për t’iu dhënë demave sigurinë, në minutën e 37.

Ndërsa nga ana tjetër për Skuadrën e Laçit ka arritur të shënojë Mentor Mazrekaj 43′ , që  iu jep epërsinë kurbinasve.

Laçi – Teuta (1-0) shiko golin

Kastrioti – Partizani (0-1) shiko golin

/f.a/abcnews.al