Mbappe apo Haaland? Ja kë preferon Scholes

schedule20:38 - 24 Shtator, 2022

schedule 20:38 - 24 Shtator, 2022

Ish-futbollisti i Manchester United, Paul Scholes e krahasoi Kylian Mbappe me Erling Haaland.

“Nëse po flasim për lojtarin e ri më të mirë në botë, atëherë vendos Kylian Mbappe mbi Erling Haaland. Mbappe nuk është vetëm një sulmues i pastër, ka më shumë në lojën e tij. Ai mund të shkojë gjerësisht, ai mund të mposhtë kundërshtarët, ai është shumë i shpejtë, shkruan abcnews.al.

Mos më keqkuptoni, Haaland është shumë i mirë, por ai është thjesht një golashënues”, tha Scholes për The Overlap.

Kujtojmë se këtë vit Kylian Mbappe nënshkroi kontratë të re me PSG-në dhe Erling Haaland e ndërroi Borussia Dortmundin në Manchester City. /G.D abcnews.al/

Kylian Mbappe vs Erling Haaland: Who is the future star of football?  Head-to-Head stats | Goal.com India