Mbani shënim! Soda e bukës me limon lufton një sëmundje të rëndë vdekjeprurëse

schedule14:45 - 18 Maj, 2022

schedule 14:45 - 18 Maj, 2022

A e dini se çfarë ndodh kur kombinoni limonin me sodën e bukës? Rezulton se kombinimi i këtyre dy materialeve është shumë efektiv edhe në reduktimin e qelizave kancerogjene.

Më pas do të shihni se si të përfitoni nga këto përfitime të pabesueshme, me një pije të mahnitshme.

Nuk ka rrezik për efekte anësore me këtë pije. Përkundrazi, këta dy komponentë mund të sjellin ndryshime pozitive në shëndetin dhe trupin tuaj. Pra, shikoni se çfarë ndodh kur e pini këtë pije çdo ditë. Rezultatet janë të mahnitshme.

Soda e bukës përdoret gjerësisht në trajtimin e sëmundjeve në pjesë të ndryshme të trupit, si të jashtme ashtu edhe të brendshme. Limoni përmban sasi të mëdha të vitaminës C dhe veti të tjera që e bëjnë të nevojshme në trajtime të tilla si infuzionet natyrale dhe aplikimet e jashtme.

Alkalizimi

Përzierja e limonit dhe sodës së bukës ka veti të alkalizojë trupin. Kjo na ndihmon, për shembull, të luftojmë aciditetin që mund të ndodhë kur veshkat nuk heqin mjaftueshëm acid nga trupi ose kur trupi prodhon shumë acid. Prandaj është një ilaç i shkëlqyer për veshkat, lehtëson punën e tyre dhe ndihmon në detoksifikimin e trupit dhe djegien e yndyrës.

Tretja

Ju tashmë e dini se ndër virtytet e shumta që ka limoni, është lehtësia që ai ofron për tretjen tonë. Nëse shtojmë pak sodë buke, do të kemi një përzierje të mrekullueshme, e cila mund të bëjë që sistemi ynë tretës të funksionojë shumë më mirë. Është një antioksidant dhe gjithashtu lufton fryrjen.

Një përfitim tjetër i kësaj përzierjeje është se ndihmon në luftimin e refluksit gastroezofageal kur acidi klorhidrik ngrihet në ezofag nga stomaku. Falë sodës së bukës, do të ndjeni lehtësim të shpejtë dhe efektiv.

Pastron trupin

Ky trajtim i mahnitshëm pastron mëlçinë dhe na ofron një dozë bujare vitaminë C, kalium dhe antioksidantë. Ndaj mos harroni të filloni mëngjesin tuaj me këtë ilaç për të qenë të freskuar dhe plot energji gjatë gjithë ditës.

Konsumimi i ujit të pasur me bikarbonat natriumi na ndihmon të rregullojmë nivelet e kolesterolit të keq LDL, duke përmirësuar kështu shëndetin tonë kardiovaskular.

Përbërësit

  • 1 lugë gjelle sodë buke
    1 gotë ujë
    1/2 lëng limoni

Përgatitja

Hidhni sodën e bukës në një gotë me ujë dhe shtoni lëngun e limonit.
Përziejini mirë dhe pini direkt, mundësisht në mëngjes me stomakun bosh.
Mos harroni se është e rëndësishme ta pini çdo mëngjes esëll për një javë të tërë dhe më pas të bëni një pushim për dy javët e ardhshme./abcnews.al