May i përgjigjet Trump: “Publikimet ishin të gabuara”

schedule17:51 - 30 Nëntor, 2017

schedule 17:51 - 30 Nëntor, 2017

Britania e Madhe e lufton terrorizmin kudo që të jetë, ka deklaruar Theresa May nga Amani në Jordani. Kjo deklaratë erdhi si kundërpërgjigje për Presidentin Trump, duke i rikujtuar dhe aktet terroriste të ekstremit të djathtë kundër myslimanëve. Më herët, May kishte theksuar se grupimi i esktremit të djathtë “Britain First” përhap vetëm urrejtje dhe publikimi i filmimeve te tij, siç bëri presidenti Trump ishte i gabuar./abcnews.al