Matteo Salvini publikoi foton nga shtëpia, detaji shqiptar që mori të gjithë vëmendjen

schedule13:11 - 23 Korrik, 2020

schedule 13:11 - 23 Korrik, 2020

Ish-ministri i brendshëm Italian dhe kreu i partisë së ekstremit të djathtë Lega Nord, Matteo Salvini ka publikuar pak orë më parë një foto nga shtëpia e tij.

Mirëpo, vëmendjen e të gjithëve ka marrë një detaj i veçantë i vendosur mbi raftin e dhomës. Bëhet fjalë për një qeleshe tradicionale shqiptare, me shqiponjë dhe shkrimin “ALBANIA”. Pas saj qëndron edhe një foto e tij me vajzën e tij Mirta.

Ndërkohë Salvini ka shkruar krahas fotos: “Mirëmëngjesi miq. Sot do të jem në Lampeduza. Italia dashuron dhe mbrohet, kufijtë mbrohen”./abcnews.al

Buongiorno Amici. Oggi sarò a Lampedusa. L’Italia si ama e si protegge, i confini si difendono.

Gepostet von Matteo Salvini am Donnerstag, 23. Juli 2020