Matic do të largohet nga United, pritet të transferohet te skuadra e Mourinhos

schedule22:30 - 5 Qershor, 2022

schedule 22:30 - 5 Qershor, 2022

Nemanja Matic do të largohet nga Manchester United, pasi i përfundon kontrata në fund të qershorit dhe palët nuk kanë rënë dakort.

Mesfushori që do të transferohet te Roma me parametra zero, duke bërë një përforcim të rëndësishëm për formacionin e Jose Mourinhos.

Serbi u bashkua me United në verën e 2017-ës, megjithatë këtë sezon nuk kaloi periudhën më të mirë të mundshme në karrierën e tij, pasi në 13 ndeshje në Premier League ka dhënë vetëm 4 asiste, teksa rrugën drejt rrjetës gjatë këtij edicioni nuk ia doli ta gjente. /f.a/abcnews.al