Masakra e Vlorës/Flet i afërmi i familjes për ABC News

schedule20:22 - 10 Gusht, 2018

schedule 20:22 - 10 Gusht, 2018

Pas masakrës së Vlorës ku mbetën të vrarë 8 persona dy vëllezërit Azem Zykaj 45 vjeç, Besim Zykaj 43 vjeç, bashkëshortet e tyre Aferdita Zykaj 42 vjeçe Vasilika Zykaj vjeçe, prindërit e tyre Demir Zykaj 75 vjeç, Perije Zykaj 72 vjeçe dhe fëmijët Sara Zykaj 16 vjeç dhe Ledion Zykaj 8 vjeç, ngjarja vazhdon të hetohet.

Në një deklaratë për ABC News i afërmi i familjes Zyka shprehet se nuk kishin dëgjuar probleme të mëparshme dhe nuk kishin dëgjuar gjëra të dyshimta për shëndetin mendor të autorit të vrasjes. Dyshohet se shkak për vrasjen të ketë qenë një konflikt i çastit./abcnews.al