Malorie Blackman me romanin “E bardha dhe e zeza” kthen botën përmbys

schedule17:19 - 31 Janar, 2018

schedule 17:19 - 31 Janar, 2018

“E bardha dhe e zeza” e Malorie Blackman flet shqip nga Virgjil Muçi. Në këtë thriller që do të mbetet i pashlyer në kujtesën e lexuesve, britanikja e famshme Malorie Blackman e kthen botën përmbys. Ajo  shtjellon se raca e nëpërkëmbur nuk janë njerëzit me ngjyrë, por të bardhët./abcnews.al