Makinat e historisë zbresin në pazarin e Gjirokastrës, koleksioni zgjon kureshtjen e qytetarëve

schedule16:54 - 24 Tetor, 2020

schedule 16:54 - 24 Tetor, 2020

Parada e makinave retro ndalon në qytetin e gurte të Gjirokastrës, pas prezantimit në disa qytetet të  Shqipërisë.

Nen ritmet e muzikës jazz, në pazarin e vjetër ekspozohen mbi 40 makina historike.

Autoveturat  historike, zgjuan interesin e qytetarëve të Gjirokastrës, ku shumë prej tyre shijuan bukurinë e makinave retro nga afër dhe ku shfrytëzuan rastin qe të bënin edhe foto në këto automjete.

Ky aktivitet rigjallëroi pazarin në këtë kohë të vështirë pandemie. /abcnews.al/