Makina përplaset me kamionçinën, plagoset 19-vjeçari

schedule18:48 - 9 Maj, 2018

schedule 18:48 - 9 Maj, 2018

Një 19-vjeçar ka mbetur i plagosur në një aksident automobilistik në aksin rrugor Fier-Levan. Mësohet se një mjet tip “Benz” është përplasur me një kamionçinë.

Për pasojë mjeti tip “Benz” ka dalë nga rruga dhe drejtuesi i saj mbeti i lënduar.

I plagosuri është dërguar në spitalin e Fierit dhe sipas mjekëve, nuk paraqet rrezik për jetën. Shkak i aksidentit dyshohet humbja e kontrollit të mjetit nga lagështira në rrugë./abcnews.al