Lojtarët i prishin konferencën për shtyp Deschamps

schedule14:02 - 16 Korrik, 2018

schedule 14:02 - 16 Korrik, 2018

Por konferenca për shtyp pas ndeshjes finale ka patur dhe momentet e saj të papritura. Lojtarët e ekipit kombëtar i prishën konferëcën për shtyp Didier Deschamps.

Të pajisur me shishe uji, pije të gazuara dhe birrë, Griezmann dhe shokët e tij u shfaqën në sallën e konferëncës duke kënduar e brohoritur “Didier Deschamps, Didier Deschamps” ndërsa në sfond dëgjoheshin tingujt e këngës “Ne jemi kampionët”.

Gazetarët e pranishëm në sallë u larguan të lagur nga dushi i shisheve që u zbrazën nga lojtarët. Kampionët e botës pastaj u kthyen në dhomën e zhveshjes për të shkuar edhe vetë në dush, veçse kësaj here tek ai i vërteti./abcnews.al