Lirohet nga qelia Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi

schedule12:58 - 29 Dhjetor, 2017

schedule 12:58 - 29 Dhjetor, 2017

Ndërpritet paraburgimi për Kurtin e Kadaj-Bujupin

Është ndërprerë masa e paraburgimit për deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin e Donika Kadaj-Bujupin, njofton Klan Kosova.

Ky vendim ka ardhur pasi kanë pushuar të gjitha shkalet ligjore që arsyetojnë mbajtjen e deputetëve në paraburgim.

Aktgjykimi për deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli e Albulena Haxhiu, do të merret me tre janar në orën 13:00.

Deputetët e Vetëvendosjes akuzohen për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. /klankosova.tv