Lindja e Mesme – Aleancat e kontradiktat nga Dorina Kurtaj

schedule12:30 - 23 Dhjetor, 2017

schedule 12:30 - 23 Dhjetor, 2017

2018-ta nuk premton asgjë të mirë për Lindjen e Mesme. Nga vendimi i presidentit amerikan Trump për të transferuar ambasadën në Jeruzalem, duke e shpallur kryeqytet të Izraelit, fitorja ushtarake ndaj ISIS, situata në Siri, dhe afrimi kundër Iranit i Arabisë Saudite me Izraelin. Çfarë pritet të ndodhë si pasojë e konflikteve të shumta në Lindjen e Mesme dhe cili është roli i fuqive të mëdha?/abcnews.al