Lëkundje tërmeti në vend, ku ishte epiqendra

schedule07:04 - 20 Janar, 2021

schedule 07:04 - 20 Janar, 2021

Lëkundje  sizmike janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure në Elbasan dhe Pogradec.

Sipas IGJEUM tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 ballë i shkallës Rihter.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 2 km, ndërsa epiqendra rreth 22 km në perëndim të Pogradecit, gjithashtu lëkundje janë ndjerë edhe në Elbasan, rreth 32 km në drejtim jug-lindje./abcnews.al