Largimi i Pique mund të çojë në rikthimin e Messit

schedule19:55 - 7 Tetor, 2022

schedule 19:55 - 7 Tetor, 2022

Zgjedhja për klubin duket të jetë e qartë.

Sipas gazetarit Tony Juanmarti të Relevo, largimi i Gerard Pique nga Barcelona do të lehtësojë shumë rikthimin e Messit në skuadrën katalanase.

Marrëdhënia mes dy lojtarëve është shkatërruar. Sipas burimeve të 2021, Pique u tha zyrtarëve të klubit se largimi i Messit do të ishte i mirë për ekipin, shkruan abcnews.al.

Gjithashtu, spanjolli ka një pagë shumë të madhe. Nëse Pique largohet, kjo do të lehtësojë shumë listën e pagave të Barcelonës dhe do të ndihmojë në regjistrimin e Messit.

Ndërkohë, Pique ka kontratë të vlefshme deri në vitin 2024. Pavarësisht se ai humbi vendin e tij në skuadër, nuk ka asnjë provë të besueshme që lojtari dëshiron të largohet ose të përfundojë karrierën e tij. /G.D abcnews.al/