Lampard: Kepa? Bëri gabim trashanik, kartoni i kuq na penalizoi!

schedule22:14 - 20 Shtator, 2020

schedule 22:14 - 20 Shtator, 2020

Trajneri i Chelsea, Frank Lampard, ka folur për mediat pas ndeshjes së humbur 0-2 ndaj Liverpool, ku Kepa Arrizabalaga bëri një gafë të pafalshme dhe Jorginho humbi një penallti. Dhe normalisht, Lampard ishte i acaruar pas përfundimit të takimit…

“Në pjesën e parë loja ishte shumë e ekuilibruar, kartoni i kuq ndryshoi pak planet dhe gjatë lojës, unë duhej të ndryshoja diçka! Pastaj ishte një gabim i qartë i Kepa, shumë i keq!

Nëse do të kishim shënuar menjëherë pas penalltisë, do të kishim shkuar 1-1. I kuqi për Christensen? Për të hequr një karton të verdhë dhe për të dhënë të kuq duhet të jesh i bindur. Mund të kishte qenë ose jo”, u shpreh Lampard./abcnews.al