Lajmëroi se do të zbulonte skuadrën e re, Saul Niguez i befason të gjithë

schedule16:51 - 3 Qershor, 2020

schedule 16:51 - 3 Qershor, 2020

Saul Niguez lajmëroi tre ditë më parë se do të zbulonte skuadrën e tij të re. Të gjithë menduan se mesfushori do të largohej nga Atletico Madrid, por e vërteta është totalisht ndryshe.

25-vjeçari do të vijojë të jetë pjesë e klubit spanjoll, me të cilët ka një kontratë deri në vitin 2026. Saul ka ndërmarrë një nismë, bashkë me vëllanë e tij Aaron. Klubi i ri quhet Club Costa City, projekt futbolli me qendër në Elche, vendlindjen e lojtarit.

Klubi i ri do të ketë 30 ekipe dhe 500 lojtarë në të gjitha kategoritë nga 4 deri në 18 vjeç. Qëllimi i dy vëllezërve është t’u dhurojnë të rinjve një shans për t’u edukuar dhe integruar sportivisht. /abcnews.al