Lajm i pakëndshëm për Princin Harry pas publikimit të autobiografisë së tij

schedule10:05 - 3 Shkurt, 2023

schedule 10:05 - 3 Shkurt, 2023

Princi Harry ndau publikun me publikimin e autobiografisë së tij të re ‘Spare’, por suksesi i saj në shitje është i pamohueshëm. Në ditën e parë të publikimit, libri shiti 1.4 milionë në SHBA, Kanada dhe Britaninë e Madhe. Është një libër që theu rekorde pasi është libri më komercial, jo letrar, i botuar nga Penguin Random House, e cila konsiderohet si një nga shtëpitë botuese më të mëdha në botë. Pavarësisht nga triumfi i tij, pati një largim që e trishtoi Princin Harry. Presidentja e shtëpisë botuese, Gina Centrello, është larguar nga kompania pasi planifikon të tërhiqet. Pas pesë vitesh ajo po mbyll këtë kapitull në karrierën e saj profesionale.

Pak ditë më parë u konfirmua dalja e parë publike e Princit Harry pas publikimit të autobiografisë së tij. Princi do të marrë pjesë në bamirësinë e shëndetit mendor në San Francisko më 7 dhe 8 mars. Nuk dihet ende nëse Duka i Sussex do të marrë pjesë në kurorëzimin e babait të tij, Princit Charles, majin e ardhshëm./abcnews.al