Vietnami jep shpresë, shëron të gjithë të prekurit me koronavirus

schedule13:56 - 25 Shkurt, 2020

schedule13:56 - 25 Shkurt, 2020

Vietnami është dhe vendi që deri më tani ka arritur që të shërojë të gjithë të prekurit me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në Vietnam ishin të prekur 16 persona me virusin vdekjeprurës dhe tashmë edhe një pacientë i fundit nga Ëuhani është shëruar dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Gjithashtu, në reanimacion ndodhet dhe një foshnje 3-muajshe, e cila nuk ka më shenja nga virusi. Vietnami shënoi të infektuarit e parë me koronavirus në 23 janar dhe 2 pacientët e parë ishin shtetas kinezë./abcnews.al