Kthimi i Griezmann i pamundur, Atletico vë në “objektiv” tre sulmues të tjerë

schedule16:18 - 29 Korrik, 2021

schedule 16:18 - 29 Korrik, 2021

Barcelona dhe Atletico Madrid negociuan për disa javë mes tyre për shkëmbimin e Antoine Griezmann dhe Saul Niguez, por në fund gjithçka është thyer.

Barcelona dhe Atletico nuk kanë rënë dakord për kushtet mes tyre dhe paga e sulmuesit gjithashtu ka qenë një problem i pazgjidhshëm për shkak se ai nuk i ul pretendimet e tij.

Ndërkohë, te Atletico duhet me patjetër një qendërsulmues dhe mësohet se tre emrat e zgjedhur janë Maxi Gomez, Joselu dhe Rafa Mir. /abcnews.al