Krokodili sulmon 60-vjeçarin, dërgohet me urgjencë në spital

schedule23:35 - 28 Shtator, 2021

schedule 23:35 - 28 Shtator, 2021

Një 60-vjeçar ka përfundor në spital në “Territorin Verior”, pasi u kafshua në krah nga një krokodil gjatë një lundrimi në lumin Adelaide.

Zyrtarët e Ambulancës së Shën Gjonit dërguan një ekuipazh për të ndihmuar viktimën, por kur ekuipazhi mbërriti, ai ishte dërguar në spitalin “Palmerston” me një makinë private.

Gjendja e burrit ishte e qëndrueshme, por 60-vjeçari nuk do të japë detaje të tjera mbi natyrën e plagëve të tij.

Sipas raporteve krokodili ishte tre deri në katër metra i gjatë dhe kafshimi shkaktoi një gjakderdhje të rëndë.

“Ndërsa nuk ka rregullore specifike në lidhje me krokodilët, krokodilët janë një grabitqarë dhe janë një rrezik i njohur në krye për të gjitha ata që operojnë në habitatin e tyre”, thuhet në deklaratën e dhënë nga Divizioni i sigurisë në punë “NT WorkSafe”./abcnews.al