Kosova drejt “çlirimit” nga COVID, 1 viktimë dhe 3 raste të reja

schedule15:00 - 25 Tetor, 2021

schedule 15:00 - 25 Tetor, 2021

Kosova po shkon drejt “çlirimit” nga COVID. 1 viktimë nga COVID dhe 3 raste të reja janë shënuar gjatë 24-orëve të fundit.

Siç njofton Ministria e Shëndetësisë nga 1.298 testime vetëm 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.225.

“Në total numri i rasteve aktive është 438”, njofton tutje MSH.