Koronavirusi/ Shkon në 11 numri i viktimave në Itali, katër vdiqën orët e fundit

18:30 | 25/02/202018:300

Rritet frikshëm numri i viktimave në Itali. Në orën 18:20 të ditës së sotme raportohet se numri i viktimave ka shkuar në 11, ndërsa të prekur nga koronavirusi janë 322 persona.

Angelo Borrelli ka deklaruar se katër të moshuar kanë ndërruar jetë orët e fundit duke e çuar numrin e viktimave nga 7 në 11. Të dhënat e reja u siguruan nga komisari i jashtëzakonshëm Angelo Borrelli gjatë konferencës për shtyp në zyrat e Mbrojtjen Civile. Ai deklaroi se viktimat e fundit janë mbi 80-vjeç.

Sakaq virusi po merr shtrirje edhe në zona të tjera të Italisë, përpos qyteteve që janë në karantinë. Raportohet një rast me koronavirus në Palermo, dy raste në Toscana, ndërsa është shënuar rasti i parë në Liguria, një grua 70-vjeçare. Të gjithë të prekurit kanë qenë në 14 ditët e fundit në zonat ‘vatër ’të Italisë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono