Konflikt me armë të ftohta në Fier, policia rrethon zonën, shoqërohet një person

schedule19:56 - 28 Janar, 2023

schedule 19:56 - 28 Janar, 2023

Mbrëmjen e sotme burimet bëjnë me dije se në qendër të Fier ka ndodhur një konflikt për motive banale.

Policia ka mbërritur në vendngjarje ku dhe ka gjetur armë të ftohtë, një cekan, një kacavidë dhe një kapuc.

Uniformat blu kanë rrethuar zonën, ndërsa qytetarët i janë trembur faktit për përshkallëzim të sherrit.

Mësohet se konflikti ka ndodhur mes dy personave dhe se mbi konfliktin është shoqëruar në ambient e komisariatit një person.

Ndërkohë policia po punon për zbardhjen e datajeve si dhe identitetin e autorëve të ngjarjes.

Njoftimi:

Fier/Informacion paraprak

Sot rreth orës 19:20, në rrugën “Jakova Xoxa”, shtetasi R. Ç., 29 vjeç, banues në Fier, pas një konflikti të çastit, ka goditur me sende të forta, shtetasin F. Sh., 40 vjeç, banues në Fier, i cili është dëmtuar në dorë.

U shoqërua në Komisariat shtetasi R. Ç. dhe po kryhen veprimet procedurale hetimore.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. /abcnews.al/