Komshiu vrau nuse e vjehërr, banorët: S’e ka herën e parë por të 100, policia e Devollit e merr e lëshon

schedule16:47 - 5 Mars, 2022

schedule 16:47 - 5 Mars, 2022

Të prekur dhe njëkohësisht të irrituar nga vrasja makabër e nuses dhe vjehrrës, Fatmira dhe Bukurie Bami, janë shprehur banorët e fshatit Progër në Devoll.

“Fshati ta varë këtu. Ai s’e ka herën e parë e ka herën e 100. Policia e Devollit e merr e lëshon. Kaq kam unë”, tha një prej banorëve pëe autorin e arrestuar tashmë.

Policia sqaron se pas identifikimit është arrestuar në flagrancë edhe autori i ngjarjes 36-vjeçari Ali Zili, i cili kishte hyrë në banesën e viktimave për të grabitur.

Lexo edhe: Vrasja e nuses dhe vjehrrës në Devoll, pamjet nga shtëpia “skenë krimi”, viktimat me shenja në trup e fytyrë

Por në momentin që ka hasur në rezistencën e tyre, i ka dhunuar ato me sende të forta duke ju shkaktuar vdekjen. Bukurie Bami dhe Fatmira Bami jetonin vetëm, pasi burrat e tyre kanë vdekur. Kurse dy fëmijet e 60 vjeçares janë emigrantë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/abcnews.al