Komisioni i Rithemelimit zhvilloi mbledhjen e fundit, të shtunën i mbaron mandati

schedule23:17 - 27 Maj, 2022

schedule 23:17 - 27 Maj, 2022

Komisioni i Rithemelimit ka zhvilluar ditën e premte mbledhjen e fundit, pasi ditën e shtunë me zgjedhjen e Kryesisë nga Këshilli Kombëtar, përfundon mandati ni këtij Komisioni.

Kujtojmë që mbrëmjen e së premtes Komisioni i Rithemelimit zgjodhi kandidatët për anëtarë të kryesisë të cilët do të kalojnë ditën e shtunë për votim në Këshillin Kombëtar.

Ajo që ra në sy ishte rikthimi në listën e kandidatëve i Jozefina Topalli, Arben Imamit dhe Florion Mimës.

Gjithashtu pjesë e listave ishin edhe deputetja Ina Zhupa si dhe deputeti Kasëm Mahmutaj, të cilët ishin të vetmit që morën pjesë në Kuvendin e 30 Prillit.

Lista e kandidatëve:

/Abcnews.al/