Komisioni e thirri për seancë dëgjimore, Meta: Mezi pres të kthehem te Parlamenti

schedule12:09 - 4 Shtator, 2019

schedule 12:09 - 4 Shtator, 2019

Një ditë pas komisioni i posaçëm hetimor thirrjen e presidentit Ilir Meta në një seancë dëgjimore para anëtarëve të tij, kreu i shtetit ka konfirmuar se do të marrë pjesë.

“Së pari, Presidentit si Kryetar i Shtetit, i takon të jetë shembull i bashkëpunimit institucional. Dhe besoj se në këto dy vite kam bërë gjithçka për vendosur këtë bashkëpunim, në respekt të plotë të Kushtetutës, shtetit ligjor dhe interesit publik”, shkruan në facebook, presidenti.

“Mezi pres të kthehem te Parlamenti”, e përfundon Meta postimin e tij. /ABC News Albania 24/7