Komandanti i KFOR-it dhe ai i forcave të Sllovenisë flasin për situatën e sigurisë në Kosovë

schedule13:32 - 19 Nëntor, 2021

schedule 13:32 - 19 Nëntor, 2021

Komandanti i KFOR-it, Ferenc Kajari dhe ai i forcave të Sllovenisë, Miha Skerbinc kanë folur për situatën e sigurisë në Kosovë.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga faqja e KFOR-it, ku thuhet se të dy gjeneralët janë takuar për të diskutuar për situatën operative dhe të sigurisë në Kosovë.

“Gjatë takimit të dy gjeneralët diskutuan për situatën operative dhe të sigurisë në Kosovë”, shkruhet në postim.